Wiadomości branżowe

Bezpieczny powrót do szkoły ? wrześniowa odsłona programu edukacyjnego Jeżdżę z Głową

 Młodzi uczestnicy programu Fundacji BGŻ Jeżdżę z Głową z 8 szkół gimnazjalnych z całej Polski, pod okiem swoich nauczycieli i przy wsparciu samorządów oraz władz lokalnych zachęcają mieszkańców do zachowania ostrożności na drogach swoich miejscowości.Czas powrotu do szkół to wzmożony ruch na drogach, szczególnie w okolicach placówek edukacyjnych. W okresie jesiennym maleje również widoczność i pogarszają się warunki atmosferyczne, co sprzyja dużej liczbie wypadków. Aby wyczulić uczestników ruchu drogowego na te zagrożenia, Fundacja BGŻ oraz Oddziały Banku zainicjowały lokalne akcje społeczne pod hasłem: Jeżdżę z Głową. We wrześniowej kampanii bierze udział 8 miast: Świebodzice, Oleśnica, Wałcz, Żnin, Kluczbork, Giżycko, Brzeźno i Nowa Sól. – Bezpieczeństwo rowerzystów jest dla nas szczególnie ważne. W całej Polsce na jesieni prowadzone są akcje na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. My również chcemy włączyć się w te działania. Jest to jednak możliwe tylko przy zaangażowaniu i współpracy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Młodzi uczestnicy programu Fundacji BGŻ Jeżdżę z Głową z 8 szkół gimnazjalnych z całej Polski, pod okiem swoich nauczycieli i przy wsparciu samorządów oraz władz lokalnych zachęcają mieszkańców do zachowania ostrożności na drogach swoich miejscowości.

Czas powrotu do szkół to wzmożony ruch na drogach, szczególnie w okolicach placówek edukacyjnych. W okresie jesiennym maleje również widoczność i pogarszają się warunki atmosferyczne, co sprzyja dużej liczbie wypadków. Aby wyczulić uczestników ruchu drogowego na te zagrożenia, Fundacja BGŻ oraz Oddziały Banku zainicjowały lokalne akcje społeczne pod hasłem: Jeżdżę z Głową. We wrześniowej kampanii bierze udział 8 miast: Świebodzice, Oleśnica, Wałcz, Żnin, Kluczbork, Giżycko, Brzeźno i Nowa Sól.
? Bezpieczeństwo rowerzystów jest dla nas szczególnie ważne. W całej Polsce na jesieni prowadzone są akcje na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. My również chcemy włączyć się w te działania. Jest to jednak możliwe tylko przy zaangażowaniu i współpracy wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego właśnie teraz, w okresie powakacyjnym, apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność, odpowiedzialność  i rozwagę, aby wspólnymi siłami zadbać o to, by droga do szkoły była przyjemna i bezpieczna. Jesteśmy przekonani, że najlepszymi ambasadorami postaw obywatelskich jest sama młodzież. Dlatego my stawiamy na gimnazjalistów ? mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ. 
? Komenda Główna Policji oraz nasze jednostki od lat prowadzą działania, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i uświadomić kierowcom konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas przejazdu w pobliżu szkół. Cieszymy się, że coraz więcej organizacji włącza się do kampanii na rzecz bezpieczeństwa. Nie możemy jednak mówić o bezpieczeństwie bez zatroszczenia się o jak największą widoczność na drodze. Dlatego apelujemy, aby rowerzyści zawsze pamiętali o odpowiednim oświetleniu roweru i elementach odblaskowych ? dodaje insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Jednym z głównych elementów akcji jest przejazd rowerowy młodych ludzi ulicami miast. Uczestnicy tej akcji zatrzymają się w szczególnie niebezpiecznych miejscach w mieście i oznaczą je flagami z napisem ?Tu jeździmy z głową?, które podkreślą konieczność zachowania ostrożności. Zaangażowani rowerzyści w zamian za propagowanie bezpieczeństwa na drodze otrzymają rowerowe odblaski zwiększające ich widoczność. Zbierane będą również podpisy pod petycją adresowaną do służb miejskich: policji i straży miejskiej, by w miejscach niebezpiecznych wzmogli patrole i pomagali pieszym oraz rowerzystom. Na ulicach miast pojawią się także transparenty promujące ideę akcji, potwierdzające, że miejscowość aktywnie angażuje się w temat bezpieczeństwa na drogach.
Wrześniowe, lokalne akcje społeczne Fundacji BGŻ i Oddziałów Banku, są dalszą konsekwencją wcześniejszych działań podejmowanych podczas II edycji programu edukacyjnego ?Jeżdżę z głową? w 100 miejscowościach z całej Polski. Dzięki spontanicznemu zaangażowaniu wszystkich jego uczestników ? szczególnie uczniów promujących z zapałem dobre postawy wśród rowerzystów, kierowców i pieszych – program zakończył się sukcesem i stał się początkiem zmian nie tylko postaw mieszkańców, ale także i infrastruktury miejscowości.

A to już wiesz?  PZU ?uThoruje? drogę na staż

***
Program Fundacji BGŻ Jeżdżę z Głową skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z małych miast i zakłada poszerzenie wiedzy na temat przepisów oraz promowanie świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. W ciągu dwóch edycji wzięło w nim udział 200 szkół gimnazjalnych, 230 nauczycieli, 8500 uczniów, wspieranych przez pracowników 155 Oddziałów Banku BGŻ. Program objęty jest honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji.

 

Źródło Bank BGŻ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy