Wiadomości branżowe

Funiversity na E(x)plory we Wrocławiu

Funiversity na E(x)plory we Wrocławiu
Funiversity jest partnerem kolejnej regionalnej edycji Festiwalu Naukowego E(x)plory. Impreza odbędzie się 27 lutego budynku Delta we Wrocławskim Parku Technologicznym. Funiversity  poprowadzi na festiwalu pokazy naukowe.Festiwal E(x)plory to impreza organizowana dla młodzieży w wieku 14-20 lat przez Fundację Zaawansowanych Technologii. We Wrocławiu zaprezentowane zostaną najciekawsze projekty uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory. Najlepsi otrzymają akredytację na finał podczas Gdynia E(x)plory Week 25-28 marca 2015. Będą się też mogli ubiegać o stypendia naukowe oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych, m.in. Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii czy Infomatrix w Rumunii.Na festiwalu będzie można także wziąć udział w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych przygotowanych przez partnerów.Pokazy Funiversity, które przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odbędą się w Sali konferencyjnej.Niemagiczne sztuczki, godz. 9.30 i 12.30Zaprezentujemy sztuczki godne najlepszych iluzjonistów! Podczas występu wywołamy dżina z butelki,

Funiversity jest partnerem kolejnej regionalnej edycji Festiwalu Naukowego E(x)plory. Impreza odbędzie się 27 lutego budynku Delta we Wrocławskim Parku Technologicznym. Funiversity  poprowadzi na festiwalu pokazy naukowe.

Festiwal E(x)plory to impreza organizowana dla młodzieży w wieku 14-20 lat przez Fundację Zaawansowanych Technologii. We Wrocławiu zaprezentowane zostaną najciekawsze projekty uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory. Najlepsi otrzymają akredytację na finał podczas Gdynia E(x)plory Week 25-28 marca 2015. Będą się też mogli ubiegać o stypendia naukowe oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych, m.in. Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii czy Infomatrix w Rumunii.

Na festiwalu będzie można także wziąć udział w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych przygotowanych przez partnerów.

Pokazy Funiversity, które przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, odbędą się w Sali konferencyjnej.

  • Niemagiczne sztuczki, godz. 9.30 i 12.30

Zaprezentujemy sztuczki godne najlepszych iluzjonistów! Podczas występu wywołamy dżina z butelki, spróbujemy odgadnąć o czym myśli zaproszony przez nas na scenę ochotnik, po czym z niewielkiej ilości proszku wyczarujemy mnóstwo śniegu.

  • Lodowate eksperymenty, godz. 10.30 i 13.30

Przeniesiemy się do krainy Królowej Śniegu i wykonamy wiele eksperymentów z substancją o temperaturze ? 200 °C. Sprawimy, że kwiat pokruszy się jak porcelanowy wazonik, a cukrowe pianki staną się chrupiące.

  • Możliwe niemożliwe, godz. 11.30 i 14.30

Na tym pokazie niemożliwe stanie się możliwe dzięki wykorzystaniu praw fizyki i chemii. Zgłębiając tajniki nauki sprawimy, że wlana do szklanki woda zniknie, pokażemy jak zdobyć względy dziewczyny poprzez zmianę koloru kwiatka na jej ulubiony i  przygotujemy pastę do zębów dla słonia.

Informacje organizacyjne

Festiwal Naukowy E(x)plory Wrocław odbędzie się 27 lutego w godz. 9.00 ? 17.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczne jest jednak wcześniejsze mailowe zgłoszenie udziału. Impreza przeznaczona jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.

A to już wiesz?  Wiktor Orban wprowadza podatek od Internetu

W załączeniu dokładny program.

Relacja z zeszłorocznych festiwali: http://youtu.be/_nEWrv1GAgI

Fundacja Zaawansowanych Technologii – Organizator E(x)plory

Fundacja Zaawansowanych Technologii (www.fzt.org.pl) powstała w 2011 roku w odpowiedzi na rozwój rynku innowacji w Polsce oraz wyzwania społeczno-gospodarcze XXI wieku. Fundacja z sukcesem wspiera przedsiębiorczość, komercjalizację najnowszych technologii oraz popularyzuje naukę w Polsce i na świecie. W swoich działaniach Fundacja współpracuje na co dzień z ponad 50 partnerami, wśród których znajdują się innowacyjne przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, parki naukowo-technologiczne, instytucje samorządowe i centralne oraz przedstawiciele mediów. Flagowym przedsięwzięciem FZT jest Program E(x)plory (www.explorypl) łączący młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up?y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, najlepsze szkoły i uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.

Funiversity – Partner

Funiversity to założona w 2011 roku firma, zajmująca się organizowaniem dzieciom mądrej, zapewniającej wszechstronny rozwój zabawy. Podczas zajęć poruszane są tematy np. z dziedziny fizyki, astronomii, chemii, biologii czy archeologii. Zabawy prowadzone są na podstawie scenariuszy dostosowanych do wieku dzieci. W ofercie Funiversity znajdują się warsztaty prowadzone w placówkach oświaty i kultury, pokazy na imprezach firmowych i masowych, zabawy urodzinowe, zestawy dla animatorów i nauczycieli, zabawki edukacyjne – dostępne również w http://sklep.funiversity.pl/. Funiversity to ponad 30 osobowy zespół doświadczonych, poważnie traktujących dzieci pasjonatów. Firma przygotowała kilkaset scenariuszy, przeprowadziła ponad 5 tys. warsztatów naukowych oraz brała udział w dużych wydarzeniach w całej Polsce.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Funiversity. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy