Wiadomości branżowe

Jak znaleźć pracę i zdobyć pierwszy milion?

Finał gry symulacyjnej „Pierwszy Milion” oraz debata pod hasłem „Jak z sukcesem wejść na rynek pracy?” odbędzie się 29 maja na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy studentów do Auli w Gmachu Głównym o godz. 11.30. Wydarzenie poprowadzi Dariusz Bugalski z radiowej Trójki.Polski rynek pracy wciąż się zmienia. Jednak od wielu lat jednym z jego podstawowych problemów jest wysoka stopa bezrobocia wśród młodych. Celem czwartkowej debaty jest m.in. znalezienie odpowiedzi na pytania, w jaki sposób zdobyć pierwszą pracę, jakie czynniki tak naprawdę stoją na przeszkodzie w zdobyciu zatrudnienia, jakich kompetencji poszukują pracodawcy oraz kiedy warto pomyśleć o otwarciu własnego biznesu.W roli ekspertów głos zajmą: dr hab. Małgorzata Gawrycka, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, Luiza Olencka, dyrektor ds. zarządzania talentami w Citi Handlowy oraz Michał Nowak, manager AIP Business Link Gdańsk. Gospodarzem spotkania będzie prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.Ciekawym punktem debaty będzie prezentacja wyników badania pt.„Postawy Polaków wobec oszczędzania”.W trakcie debaty swój finał będzie miał konkurs „

Finał gry symulacyjnej ?Pierwszy Milion? oraz debata pod hasłem ?Jak z sukcesem wejść na rynek pracy?? odbędzie się 29 maja na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy studentów do Auli w Gmachu Głównym o godz. 11.30. Wydarzenie poprowadzi Dariusz Bugalski z radiowej Trójki.

Polski rynek pracy wciąż się zmienia. Jednak od wielu lat jednym z jego podstawowych problemów jest wysoka stopa bezrobocia wśród młodych. Celem czwartkowej debaty jest m.in. znalezienie odpowiedzi na pytania, w jaki sposób zdobyć pierwszą pracę, jakie czynniki tak naprawdę stoją na przeszkodzie w zdobyciu zatrudnienia, jakich kompetencji poszukują pracodawcy oraz kiedy warto pomyśleć o otwarciu własnego biznesu.

W roli ekspertów głos zajmą: dr hab. Małgorzata Gawrycka, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, Luiza Olencka, dyrektor ds. zarządzania talentami w Citi Handlowy oraz Michał Nowak, manager AIP Business Link Gdańsk. Gospodarzem spotkania będzie prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.

Ciekawym punktem debaty będzie prezentacja wyników badania pt.?Postawy Polaków wobec oszczędzania?.

W trakcie debaty swój finał będzie miał konkurs ?Pierwszy Milion?. Przez dwa tygodnie, od 12 do 23 maja,  studenci PG uczestniczyli w rozgrywkach drużynowych. Zadaniem graczy jest zdobycie pierwszego miliona poprzez podejmowanie różnorodnych decyzji zarówno inwestycyjnych, jak i życiowych, takich jak np.: szkolenia czy zakup mieszkania. Oprócz wirtualnego miliona studenci mają szansę zdobyć realne pieniądze. Pula nagród wynosi 6000 zł. Kto zwycięży okaże się już w czwartek.

Debacie towarzyszyć będą warsztaty kompetencyjne: ?Rekrutacja bez tajemnic: jak sprawić, żeby każdy chciał Cię zatrudnić?? oraz ?Sztuka prezentacji: spraw, by inni Cię słuchali?. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

HARMONOGRAM

CZĘŚĆ I ? ?KOMPETENCJE FINANSOWE?

 • Finał gry ?Pierwszy Milion?
 • Prezentacja wyników badań ?Postawy Polaków wobec oszczędzania?
 • Konkurs wiedzy o finansach dla publiczności
 • Wręczenie nagród w konkursach
 • Przerwa kawowa
A to już wiesz?  Elementy wyposażenia samochodów pod kontrolą

CZĘŚĆ II ? ?WYZWANIA NA RYNKU PRACY?

 • Sondaż wśród publiczności dotyczący problemów i wyzwań na rynku pracy
 • Panel dyskusyjny ?Jak z sukcesem wejść na rynek pracy??
 • Poczęstunek

CZĘŚĆ III ? WARSZTATY KOMPETENCYJNE DLA STUDENTÓW POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

 •  Próbny assessment center
 •  Autoprezentacja
 •  Analiza CV


dostarczył: infoWire.pl

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy