Wiadomości branżowe

Politechnika i luksusowe jachty

Politechnika Gdańska i firma Sunreef Yachts, producent luksusowych jachtów, podpiszą porozumienie o współpracy. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG będzie wspierać firmę technicznie. Sunreef Yachts zaprosi studentów na praktyki i przygotuje dla nich cykl wykładów.Gdańska firma Sunreef Yachts to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm produkujących ekskluzywne jachty i łodzie motorowe, projektowane i tworzone pod gusta bogatych klientów. Istniejąca od 2002 roku firma zwodowała już ponad 60 tego typu jednostek.- Zależy nam na jak najszerszej współpracy z przedsiębiorcami. Uczymy przecież ludzi, którzy później zajmą się projektowaniem, czy też produkcją jachtów. Ważne żeby już na etapie studiów mieli kontakt z rzeczywistymi problemami technicznymi - mówi dr hab. inż. Janusz Kozak, dziekan WOiO PG. - Właściwie każda jednostka, która powstała w tej firmie jest inna i wymaga indywidualnych rozwiązań technicznych. Takie problemy projektowe to świetne pomysły na dyplomy dla naszych studentów. Dla nas to bardzo ważne, by zajmowali się zagadnieniami generowanymi przez życie.W ramach współpracy Sunreef Yachts będzie

Politechnika Gdańska i firma Sunreef Yachts, producent luksusowych jachtów, podpiszą porozumienie o współpracy. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG będzie wspierać firmę technicznie. Sunreef Yachts zaprosi studentów na praktyki i przygotuje dla nich cykl wykładów.

Gdańska firma Sunreef Yachts to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm produkujących ekskluzywne jachty i łodzie motorowe, projektowane i tworzone pod gusta bogatych klientów. Istniejąca od 2002 roku firma zwodowała już ponad 60 tego typu jednostek.

– Zależy nam na jak najszerszej współpracy z przedsiębiorcami. Uczymy przecież ludzi, którzy później zajmą się projektowaniem, czy też produkcją jachtów. Ważne żeby już na etapie studiów mieli kontakt z rzeczywistymi problemami technicznymi – mówi dr hab. inż. Janusz Kozak, dziekan WOiO PG. – Właściwie każda jednostka, która powstała w tej firmie jest inna i wymaga indywidualnych rozwiązań technicznych. Takie problemy projektowe to świetne pomysły na dyplomy dla naszych studentów. Dla nas to bardzo ważne, by zajmowali się zagadnieniami generowanymi przez życie.

W ramach współpracy Sunreef Yachts będzie mogła liczyć na pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów projektowych także w oparciu o zaplecze laboratoryjne  WOiO. W dłuższej perspektywie czasu WOiO w powiązaniu z nowym partnerem wystąpi o duży grant badawczo-rozwojowy z funduszy wdrożeniowych, do którego uczelnia potrzebuje partnerów z przemysłu.

Studentom WOiO stocznia Sunreef Yachts oferować będzie cztero- i sześciotygodniowe praktyki wakacyjne, a jej pracownicy przygotują cykl wykładów dla kadry naukowej i studentów.

– Wykłady przygotowane przez praktyków z przemysłu są dla nas bardzo ważne. Goście opowiadają o swoich bieżących doświadczeniach technicznych. Są to najświeższe informacje, nie opisane jeszcze w żadnej literaturze – tłumaczy dziekan Kozak.

Zapraszamy dziennikarzy na spotkanie z sygnatariuszami porozumienia 17 kwietnia 2014 r. (czwartek) o godz. 10.45 na Dziedziniec im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym PG.

A to już wiesz?  Pomarańczowy meetING

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy