Książka

Z MIŁOŚCI. PORTRETY POLSKICH DOMÓW

Z MIŁOŚCI. PORTRETY POLSKICH DOMÓW
Zbiór reportaży Kacpra Sulowskiego ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października

Data publikacji: 2020-10-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Z MIŁOŚCI. PORTRETY POLSKICH DOMÓW
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Zbiór reportaży Kacpra Sulowskiego ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października 2020.

Z MIŁOŚCI. PORTRETY POLSKICH DOMÓW LIFESTYLE, Książka - Zbiór reportaży Kacpra Sulowskiego ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października 2020.

„Szczur czy mysz, co za różnica? Myślałam, że jest pan redaktorem, a nie geologiem – mówi z uniesionymi brwiami, składa całą wystawę i już idzie w kierunku pokoju, ale zatrzymuje się jeszcze z miną, której pozazdrościłaby niejedna serialowa aktorka, i rzuca obrażona: – Jakby pan nie marudził, to narysowałabym panu delfinka.”

O geologicznych umiejętnościach Kacpra Sulowskiego nie wiemy niestety wiele, ale o jego dziennikarskim talencie możemy powiedzieć dużo ciepłych słów. Podobnie zresztą jak o zbiorze reportaży „Z miłości. Portrety polskich domów”, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października 2020. Czternastu zwykłych w swej niezwykłości opowieściach z Polski, zza „ściany”, z naszych bloków, domów i podwórek. Historiach, które mogą nie tylko nauczyć nas wiele o miłości, ale również o nas samych… Więcej na pewno niż jakiekolwiek badanie GUS i niejeden psychoterapeuta.

Cytując autora „Z miłości. Portrety polskich domów” to opowieści, które wydarzyły się w aneksach
z dębowym blatem, kucheneczkach i dziecięcych sypialniach z gwiazdkami. Jest w nich dużo goryczy, cierpienia i krzywdy. Ale najwięcej jest miłości. Siostrzanej, romantycznej, boskiej i rodzicielskiej. Miłości do Boga, do zła i do siebie nawzajem.

Bohaterowie poruszających reportaży Kacpra Sulowskiego zwykle nie trafiają na czołówki gazet. Prędzej mijamy ich na ulicy. Nie umniejsza to w żaden sposób piękna i cierpienia, jakie ich w życiu spotyka. Kacper Sulowski daje im jeden z najcenniejszych prezentów: miejsce, by opowiedzieć swoją historię, i reporterski obiektywizm, by słuchać, nie sądzić.

W „Z miłości. Portrety polskich domów” nie znajdziemy czerni i bieli, jedynie wszystkie odcienie szarości. Podróż po życiach naszych współobywateli nie jest zawsze ładna i komfortowa. Zawsze za to wartościowa. W końcu to tam, między samotnymi ojcami walczącymi o swe dzieci, przemocą domową i marzycielami przegrywającymi ze złem leży prawda o nas. Książka została wzbogacona ilustracjami Matyldy Damięckiej.

A to już wiesz?  EMILIA KRAKOWSKA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

Kacper Sulowski – dziennikarz prasowy, reporter, dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press. Współpracuje z magazynem reporterów "Duży Format". Więcej informacji o Autorze na profilu FB: @KacperSulowskiAutor

„Z miłości. Portrety polskich domów” ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października 2020. Książka dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na legimi.pl, publio.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa harde.se.pl oraz na Facebook  i Instagram: @hardewydawnictwo.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Z MIŁOŚCI. PORTRETY POLSKICH DOMÓW LIFESTYLE, Książka - Zbiór reportaży Kacpra Sulowskiego ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 26 października 2020.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy